Şub 03, 2018 Araç Kaplama 0 comment

Osmaniye Araç Kaplama – Giydirme

Araç Üzeri Reklamcılık – Araç Giydirme

Tüm vasıta araçlarının kaplanması reklam çalışmaları görselleri ile donatılması iş hizmetine araç kaplama denir.

Bir çok açık hava reklam çalışmalarında olduğu gibi şüphesiz küçümsenemez ve hiç bir mecra başka bir mecranın yerini tutamaz. Çünkü televizyonun, yazılı basının hepsinin farklı etkileri vardır ancak, bütün mecralar bir bedel ödeyerek, bir efor harcayarak izlenmektedir. Yani tüketicinin kendi iradesiyle izlediği reklamlardır. Yalnızca outdoor (dış)  bunun dışındadır. Sokağa çıktığımız anda açık hava reklamlarla karşılaşmaktayız.

ARAÇ ÜZERİ REKLAMCILIK
Araç Üzeri Reklam:

Araç üzeri reklamcılık hareket halindeki araçlara veya ortak bölgelerdeki terminaller ve hava alanlarına monte edilen ürünlerden oluşur.

Araç üzeri reklamcılık reklam mesajlarını yeni bir anlayışla pek çok araçla şehirlerin bir ucundan bir ucuna taşıyan Outdor – Açık hava reklamların en dinamik parçasıdır. Yaşanılan çevreyi değiştirip güzelleştiren araç üzeri reklam, mesajını iletme görevini başarıyla yaparken, hayata yeni bir renk ve canlılık katmaktadır. Araştırmalara göre insanlar, araç üzeri reklamlardan %92 oranında etkileniyor bu tür reklamı beğeniyor ve reklamı yapılan ürünlerin tüketimi için harekete geçiyorlar.

  1. Grafik tasarım, günümüzün yorgun, dalgın izleyicisinin mesaja ilgisini çekebilecek yeni ve denenmemiş yollar araştırma ve bulma sürecidir. Grafik tasarımda yaratıcılık, önceden birbirleri ile hiçbir ilişkisi olmayan kavram ve görsel unsurlar arasında bağlantılar kurma yeteneği olarak özetlenebilir. Araç üzeri reklamcılık, mesajların etkili olarak bir kitleye iletilmesi için seçilen en yeni araçlardan biridir.
    Araç Üzeri reklamlar çok yüksek bir görünürlüğe sahiptirler. Araç Uz.eri reklamcılıkta; hem hedef kitle hem de mecra hareket halinde olduğu için, mesajı ulaştırmak istenen insan sayısında geometrik bir artış söz konusudur. Hareket halinde olan bu reklamlar sürekli göz önünde bulunurlar.
  2. Açık hava reklam türlerinden hiçbirisi tek başına istenilen hedefe ulaşamaz. Televizyon, radyo, araç üzeri reklamlarla destekli bir çalışma ile sonuca varmak daha kolaydır. Bütün bu medyalar birbirlerinin destekleyicisi durumundadır.
    Araç Üzeri reklamlar, Firmanın Kendi kurumsal kimliğinin yada tırUnün tanıtıldığı en ekonomik iletişim yollarından birisidir. Araçların hedef kitlelerinin bulunduğu ortamlarda hareket halinde olmasından dol.ayı, erişimi en yüksek reklam mecrasıdır.

Araç Üzeri Reklamların Kullanım Alanlan:

Sınırlamanın söz konusu olmadığı bu alanda her gün biraz daha gelişen teknik çözümlemelerin imkanları dahilinde reklamlar çok farklı araç kaplamaları ile insanların karşısına çıkabiliyor.

Genel Olarak Araç Üzeri Reklamların Kullanım Alanları;
İç ve dış otobüs ve olmuş panoları.
Otobüs ve dolmuş kaplamaları (giydirmeleri) .
Metro, tramvay ve demir yolu panoları istasyonları durakları reklam.
Hava alanı panoları.
Kamyon, kamyonet, tır ve tanker kaplamaları. Cephe panoları.
Taksi panoları ve taksi kaplamaları.
Sonuç olarak “Araç giydirme” “Araç Üzeri Reklamcılık” Bu gün dünyanın her yerinde aktif bir reklam biçimidir.

Araç giydirme örnekleri;